49 10 94 44 021
82 09876 0912
روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۲۰

برنامه آکادمی میکروتیک

مدرک مدرسی آکادمی میکروتیک

شرکت میکروتیک از سال ۲۰۱۱ اقدام به معرفی مدرک مدرسی جدیدی بنام آکادمی ترینر ( MikroTik Certified Academy Trainer – ACTR ) نمود که اولین فرد دریافت کننده این مدرک جناب آقای مهندس رضا مقدم از ایران با شماره مدرک ACTR0001 بوده و تا کنون افراد متعددی توانسته اند در سراسر دنیا و همچنین قریب به ۲۰ نفر در ایران موفق به اخذ این مدرک نمایند. مدرک مدرسی آکادمی به دارنده این مدرک این امکان را فراهم مینماید تا بتواند در محیط های آکادمی ( دانشگاهی ) زیر نظر هماهنگ کننده میکروتیک (مهندس رضا مقدم ) اقدام به برگزاری دوره بین المللی و رسمی میکروتیک MTCNA و برگزاری آزمون بین المللی MTCNA نماید, بدین صورت که افراز مجاز و دارای شرایط مطلوب میتوانند با ارائه مستندات و درصورت داشتن شرایط مورد تایید, توسط شرکت میکروتیک و هماهنگ کننده دانشگاهی در آن کشور ( Academy Coordinator ) اقدام به اخذ مدرک مدرسی آکادمی میکروتیک ( Mikrotik Academy Trainer ) نمایند .

سیاست اتخاذ شده میکروتیک

بنا به سیاستگذاری های شرکت میکروتیک ، آکادمی ترینر ها میتوانند دانشجویان در سطح اولیه مدارک میکروتیک ( MTCNA ) را آموزش داده و مدرسان آزاد و شعب آموزشی میکروتیک تمرکز و زمان بیشتری برای این دانشچویان در دوره های تخصصی ( MTCRE , MTCWE , MTCTCE , MTCUME , MTCINE ) قرار دهند .

 

تعاریف و عناوین

 

میکروتیک

شرکت میکروتیک تولید کننده تجهیزات شبکه و سیستم عامل RouterOS از سال ۱۹۹۶ شروع به کار نموده و در خصوص آموزش افراد متخصص اقدام به معرفی سرفصل های آموزشی و مدرسین رسمی می نماید. متقاضیانی که بتوانند در کلاس های آموزشی میکروتیک شرکت و در آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی شوند قادرند مدرک رسمی و بین المللی میکروتیک را دریافت نموده و نام و مشخصات مدارک بین المللی آنها بروی سایت میکرویتک درج و قابل بررسی می باشد.

 

مدرس آکادمی ( Academy Trainer )
فردی که دارای شرایط مجاز جهت انجام فعالیت ( تدریس ) دوره MTCNA میکروتیک در محیط های آکادمیک و مورد تایید میکروتیک را دارد و از طریق میکروتیک و یا هماهنگ کننده دانشگاهی در آن کشور تایید شده و مدرک مدرسی آکادمی را دریافت کرده است و قادر است آزمون بین المللی MTCNA را برای دانشجویان خود برگذار نماید و قبول شدگان مدرک بین المللی میکروتیک از سوی شرکت میکروتیک دریافت کنند .

 

هماهنگ کننده آکادمی ( Academy Coordinator )
فردی که دارای مدرک مدرسی ( MikroTik Certified Trainer ) بوده و ارتباط خوبی با دانشگاه ها ، قوانین دانشگاهی کشور و … در داخل یک کشور دارد، که  این شخص میتواند استاد دانشگاه نیز باشد. در حال حاضر تنها هماهنگ کننده آکادمیک میکروتیک برای کشور امارات و ایران جناب آقای مهندس رضا مقدم میباشند. افراد متقاضی برای دریافت مدرک مدرس آکادمی توسط هماهنگ کننده میکروتیک آموزش دیده و آمادگی کامل را کسب کرده و تایید می شوند.

 

آکادمی / دانشگاه ( Academy / School / University )

محلی که مدرس آکادمی میکروتیک اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و بین المللی و آزمون های میکروتیک می نماید. این محل میتواند یک کلاس آموزشی در دانشگاه و یا موسسه آموزشی بوده و دارای شرایط لازم و استاندارد جهت امر آموزش می باشد.

 

شرایط مورد نیاز جهت مشمول شدن و دریافت مدرک آکادمی ترینر

۱.داشتن فعالیت به عنوان استاد دانشگاه، حق التدریس، مدرس دانشگاه, مدرس موسسه آموزشی و ارسال یک نامه اداری معرفی ( احرازهویت ) در قالب تایید به عنوان مدرس دانشگاه/موسسه آموزشی از دانشگاه و یکی از واحدهای دانشگاهی مربوطه ( واحد گزینش ، امور اداری ، آموزش ، پژوهش ، انفورماتیک ) با مهر و امضاء از دانشگاه

۲.داشتن مدرک MTCNA و حداقل یک مدرک مهندسی ( MTCRE , MTCWE , MTCTCE , MTCUME , MTCINE ) به همراه نمره بالای ۷۵%

۳.تایید ( مهر و امضاء ) قرارداد میکروتیک با دانشگاه مربوطه

۴.دانشگاه مورد نظر باید اینترنت سرعت بالا، مکان آموزشی، تجهیزات مورد نیاز جهت برگذاری دوره، یک مدرس آکادمی میکروتیک را داشته باشد و آنها را فراهم آورد تا بتواند مور تایید قرار گیرد و نام آن در سایت میکروتیک نمایش داده شود.

۵.مراحل بالا ۵۰% از فرآیند مدرس آکادمی شدن میباشد ، در این لحظه در بخش پنل کاربری فرد مورد نظر یک بخش با عنوان Academy Documents درج شده و فرد مورد نظر میتواند در آن بخش جزوه آموزش دوره MTCNA سال ۲۰۱۶ ( MTCNA Material ) را دریافت نماید و لازم است یک جزوه آموزشی بروز شده برای دوره ها و کلاس های خود تهیه نماید .

۶.جزوه آموزشی میتواند به زبان انگلیسی و یا فارسی باشد .
در هر دو صورت جزوه آموزشی باید ابتدا توسط میکروتیک بازبینی و تایید ( Approve ) شود و در مرحله دوم توسط هماهنگ کننده دانشگاهی بازبینی و مورد تایید ( Approve ) قرار گیرد .

۷.جزوه آموزشی باید شامل آخرین سرفصل های دوره MTCNA به همراه آخرین نسخه سیستم عامل RouterOS و Winbox باشد .

۸.در صورتی که جزوه آموزشی توسط میکروتیک و هماهنگ کننده دانشگاهی تایید شد ، مدرک مدرسی آکادمی میکروتیک برای شما صادر خواهد شد.

۹.برگذاری دوره ها باید تحت نظر هماهنگ کننده در کشور صورت گیرد ( زمان دوره ، اسامی شرکت کنندگان در دوره های دانشگاهی , تصویر دانشجویان )

۱۰.مدارک افراد شرکت کننده در دوره میتواند پس از قبولی در صورت توافق توسط هماهنگ کننده در کشور به امضا در آید .

۱۱.دوره های MTCNA توسط مدرس آکادمی باید بصورت ترم های دانشگاهی برگذار شود ( پیشنهاد میشود در طول ۹۰ روز باشد )

۱۲.تکمیل مدارک ثبت نام و ارسال مدارک شناسایی و تکمیلی

 

 

مزایا مدرک مدرس آکادمی

۱. عدم نیازمندی به حضور در دوره ها و کلاس های مدرسی در خارج از کشور (‌نظیر MUM و Train The Trainer )

۲. عدم نیازمندی به ارائه و پرزنت عملی در کلاس های مدرسی خارج از کشور به زبان لاتین

۳. عدم نیازمندی به حضور در نزدیکترین MUM های در حال برگزاری جهت آپدیت و ارائه سمینار های اجباری

۴. عدم نیازمندی به طراحی سوالات در آزمون های بین المللی میکروتیک (‌مدرسین رسمی میکروتیک برای ثبت کلاس های خود موظف به طرح سوالات بصورت ماهیانه میباشند )

۵. عدم نیازمندی به تهیه و خرید تجهیزات برای برگزاری کلاس های آموزشی ( مدرسین آکادمی قادرند بصورت رایگان ۲۵ عدد دستگاه میکروتیک از سوی شرکت میکروتیک دریافت نمایند )

۶. عدم نیازمندی به پرداخت هزینه بابت آزمون های بین المللی دانشجویان

۷. امکان همکاری آموزشی و برگزاری دوره های میکروتیک با دانشگاه ها و مراکز آکادمیک مورد تایید میکروتیک

۸. دسترسی به آخرین داکیومنت ها و پاورپوینت های آموزشی میکروتیک

۹. امکان حضور در بخش مدرسین میکروتیک در فروم و انجمن شرکت میکروتیک

۱۰. ارتقاء دسترسی ها و قابلیت های پنل کاربری جهت ثبت کلاس ها و دوره ها و آزمون های میکروتیک

۱۱. امکان برگزاری دوره های بین المللی میکروتیک MTCNA و آزمون MTCNA (‌اعطای مدارک بین المللی میکروتیک نظیر مدرسین رسمی )

۱۲. تمدید خودکار مدارک آکادمی میکروتیک در صورت داشتن فعالیت های آموزشی ( اعتبار مدارک ۳ سال و قابلیت تمدید خودکار )

۱۳. ارتباط مستمر با هماهنک کننده میکروتیک و اخذ راهنمایی , پشتیبانی و برطرف سازی مشکلات فنی و آموزشی

۱۴. در صورت تمایل به حضور در دوره های مدرسی رسمی میکروتیک از امتیازات ویژه برخوردار خواهند شد

۱۵. دریافت پیراهن مدرس آکادمی ( پیراهن مدرسین آکادمی با رنگ آبی میباشد )

 

 

ملاحضه

۱. نام دارندگان مدارک مدرس آکادمی در سایت میکروتیک نمایش داده نخواهد شد و صرفا نام موسسه آموزشی و دانشگاه بروی سایت قابل ثبت می باشد ( اعتبار مدرسی از طریق مدرک مدرسی قابل مشاهده می باشد )

۲. مدرسین آکادمی صرفا قادر به برگزاری دوره و آزمون میکروتیک MTCNA می باشند و جهت برگزاری دوره های تخصصی میکروتیک باید با مدرسین رسمی و یا هماهنگ کننده میکروتیک رجوع نمایند.

 

 

فرایند تکمیل مدارک

آماده سازی, تکمیل مدارک مورد نیاز (‌شامل معرفی نامه )

ارسال مدارک شناسایی ( شناسنامه , کارت ملی , پاسپورت , تحصیلی )

واریز هزینه های مربوط به فرایند آکادمی

تکمیل فرم ثبت نام ( دریافت فرم )

تکمیل قرارداد آکادمی میکروتیک (‌ دریافت فرم )

تکمیل فرم قوانین و مقررات مدرسین میکروتیک ( دریافت فرم )

جهت کسب اطلاعات بیشتر ( دریافت بروشور , وبسایت میکروتیک )

 

 

 در صورت وجود تخلف در فعالیت های مدرسین آکادمی, مدارک مدرسی و دسترسی ها گرفته و مدارک آنها باطل می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس های آموزشی میکروتیک و آکادمی میکروتیک با ما در تماس باشید.