49 10 94 44 021
82 09876 0912
روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۲۰

مرکز آموزش میکروتیک

مجری برگزاری دوره ها و آزمون های بین المللی میکروتیک
۲۱ اسفند ۱۳۹۵

مشکل امنیت میکروتیک در اسناد ویکی لیکس

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0
/

اخیرا طبق اسناد منتشر شده توسط ویکی لیکس در تاریخ (‌ ۷ مارس ۲۰۱۷ ) به شناسه Vault 7 مشخص گردید که سازمان سیا آمریکا (‌ CIA ) در راستای مباحث شنود و امنیت اقدام به نفوذ به تجهیزات شبکه نموده است و بواسطه ابزار های در دسترس خود موفق به نفوذ در تجهیزات و برندهای متعددی نموده است, در این میان نام آشنای میکروتیک نیز به چشم میخورد که طبق اسناد منتشر شده به نظر میرسد سازمان سیا توسط سرویس وب موفق به تزریق کد ها و ابزارهای مخرب و جاسوسی نموده است.


اکسپلویت

اکسپلویت مورد استفاده قرار گرفته با نام ChimayRed میباشد

در همین خصوص بنظر میرسد که از نسخه سیستم عامل ۶٫۳۰٫۱ این اکسپبویت کارایی خود را از دست داده و ضعف امنیتی موجود برطرف گردیده است.

مشاهده منبع ویکی لیکس

چهت مشاهده اسناد ویکی لیکس و نمونه روتر مورد نفوذ واقع شده اینجا کلیک نمایید
ویکی لیکس

طبق آخرین اعلام و بروزرسانی های شرکت میکروتیک مشخص گردیده است که باگ امنیتی در سرویس های هات اسپات وجود ندارد و همچنین در نسخه های ۶٫۳۸٫۵ و ۶٫۳۹rc49 مشکلات امنیتی بطور کامل برطرف گردیده و ابزار های مخرب و کدهای جاسوسی بصورت کامل از دستگاه حذف میگردد.

مشاهده تاپیک در میکروتیک

چهت مشاهده منبع و پیگیری ها و آخرین خبر ها در وب سایت میکروتیک اینجا کلیک نمایید
میکروتیک

توجه

در نظر داشته باشید با توجه به میزان قابل توجه استفاده از تجهیزات میکروتیک در کشور ایران از کلیه مصرف کنندگان و کاربران میکروتیک خواهشمندیم جهت برطرف نمودن مشکل امنیتی فوق اقدام به بروزرسانی نسخه سیستم عامل میکروتیک خود نمایند.

بروزرسانی شده در تاریخ ۱۰-۰۱-۱۳۹۶

ارسال پاسخ