49 10 94 44 021
82 09876 0912
روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۲۰

راهنمای سیستم عامل سیسکو Cisco IOS

خلاصه مطلب

با مطالعه این کتاب قادر خواهید بود با مطالب اولیه شبکه های کامپیوتری، همچنین مباحث موجود در سرفصل های آموزشی شرکت سیسکو اطلاعات و تجربه هایی عملی را بدست آورید. محتویات این کتاب فراتر از سرفصل های CCNA و CCNP بوده و شامل مجموعه ایی از مباحث سیسکو در سرفصل های آموزشی پیشرفته، پروتکل ها، الگوریتم ها و در نهایت آشنایی با سیستم عامل سیسکو بنام Cisco IOS میباشد. با مطالعه این کتاب قادر خواهید بود علاوه بر کسب دانش علمی و تئوری، با مباحث عملیاتی نیز ارتقاء تجربه را به همراه داشته باشید، تهیه این کتاب را به علاقمندان علوم سیسکو پیشنهاد مینماییم.

مقدمه

امروزه شبکه‌های کامپیوتری جزیی از زندگی روزمره انسان‌ها را تشکیل می‌دهند و کاربردهایی که در این عرصه به عنوان خدمات الکترونیک و هوشمندی نامبرده می‌شود، برپا شده از شبکه‌های کامپیوتر و ارتباطات میان سرویس‌ها و سرویس‌دهندگان متعدد مي‌باشد.

از جمله این موارد می‌توان نگاهی به کارت‌های هوشمند، ارتباطات مالی میان بانک‌ها و همچنین نقل و انتقالات در متروها و فرودگاه‌ها را مورد توجه قرارداد به گونه‌ایی که با بروز کوچکترین مشکل در شبکه‌های موجود زیان و خسارت‌های مالی و جانی بسیاری را به دنبال دارد. این گونه نقش شبکه‌ها در زندگی روزمره ما می‌تواند احساس شود. در کشور ما دانشجویان و علاقه‌مندان و همچنین متخصیص متعددی وجود دارند که به دنبال فراگیری این علم روز و فوق تخصصی هستند و متاسفانه با هزینه‌های هنگفت آموزشگاه‌ها و مسایلی که متعاقبا به دنبال دارد و نبود یک مرجع فارسی، تا حدودی با مشکل مواجه هستند و از جمله این مشکل‌ها پایین بودن توانایی درک زبان انگلیسی مي‌باشد.

به همین دلیل، عاملی شد تا دست به قلم برده و حداقل مطالب موجود را به زبان فارسی در آوردم تا همگان از آن استفاده نمایند. این کتاب صرفاً یک نسخه از دانایی‌های ناچیز اینجانب بوده و به هیچ وجه ترجمه شده کتب زبان لاتین نمي‌باشد، به این دلیل که با ترجمه زبان انگلیسی به زبان فارسی اکثر مطالب تغیير کرده و همچنین تعاریف و اصطلاحات جلوه دیگری به خود می‌گیرند، به همین دلیل تا حد امکان سعی شده به ساده‌ترین گفتار و نسخ، این کتاب را تحریر نموده و همچنین در میان جملات فارسی از نام و اصطلاحات لاتین ضروری استفاده نمایم. این کتاب می‌تواند پیشنهادی برای دانشجویان، متقاضیان و متخصصینی که علم شبکه را بر پایه کار عملی فراگرفته‌اند ولی از اصول و قواعد صحیح و تئوری آگاهی چندانی ندارند یک انتخاب مفید باشد و همچنین آموخته‌های آنها را نیز تقویت نماید، به علاوه متقاضیانی که قصد ورود به عرضه شبکه‌های سیسکو را دارند می‌توانند از این کتاب استفاده نمایند.

در این کتاب سعی شده تا حد امکان به مطالب اولیه شبکه اشاره شود ولی از مخاطبین انتظار می‌رود که حداقل دانایی در رابطه با شبکه در سطح دوره Network+ را داشته تا مواردی را که قبلا در آن دوره آموخته‌اند را در این کتاب به راحتی درک و پیاده‌سازی نمایند، مطالبی مانند آشنایی با آدرس‌ها، پروتکل‌ها، سرویس‌ها، شبکه‌های مجازی VLAN، Wildcard Mask , NAT و…

فهرست مطالب

   • فصل اول : آشنایی با لایه های OSI
   • فصل دوم : آشنایی و پیاده سازی Subnetting و VLSM
   • فصل سوم : آشنایی و درک مفاهیم روتینگ و پروتکل های مسیریابی
   • فصل چهارم : آشنایی و درک مفاهیم سویچینگ و لایه دو
   • فصل پنجم : آشنایی و درک مفاهیم WAN
   • فصل ششم : پیاده سازی سناریو عملی و لابراتور

 

 

مشاهده شناسنامه کتاب

 

قیمت : ۱۹۰۰۰ تومان

هزینه پستی : ۵۰۰۰ تومان